вівторок, 22 жовтня 2013 р.

Новинки художньої літератури.

Шановні користувачі!
Пропонуємо Вашій увазі книги, які надійшли в бібліотеку.

Гуменюк Н. Янгол у сірому: роман.- Тернопіль:  Богдан, 2013.- 200 с.

У кожній з новел, які складають архітектоніку роману Надії Гуменюк «Янгол у сірому», — окрема людська доля, що використовується або занепадає у нестримному крутежі історії.
 Але всі вони зав’язуються у тугий сюжетний вузол навколо криниці, що колись стояла на хуторі, а тепер опинилася у «царському» селі. Пам’ять води невмируща, а час робить над нею нове коло... Ніщо не минає безслідно, все має своє продовження. Такий лейтмотив роману — сучасної варіації біблійної притчі про Авеля і Каїна.

 Іванцова М. Сердечна терапія. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2012. – 288 с.

  Що таке щастя? Кожна людина розуміє його по-своєму, однак мало хто з нас почувається щасливим постійно. Для когось щастя – отримати гарну оцінку, хтось щасливий, бо закінчив важкий проект на роботі, а в когось щойно народилася дитина – і це велике щастя. Загалом, описати це поняття досить складно, однак саме воно наскрізною ниткою проходить через роман Міли Іванцової «Сердечна терапія».

 Корсак Іван. Немиричів ключ: роман.-К.:Ярославів вал, 2012.-208 с.

 У надзвичайно цікавій формі автор розповідає про долю малознаного, проте цікавого канцлера Великого князівства Руського Юрія Немирича. Він був воєначальником і дипломатом, державним діячем і цікавою історичною постаттю доби Хмельницького, автором проекту Гадяцького договору. Сам документ був ініціативою Івана Виговського і передбачав входження Гетьманщини до Речі Посполитої як третього рівноправного члена унії з Польщею та Литвою. Угода передбачала ліквідацію Берестейської унії. Щоправда, документ залишився тільки на папері.

Коскін В. Містифікатор: роман - К.: Зелений Пес, 2009. - 328 с.
 У кримінального авторитета і злодія «в законі» Рудольфа Карловича Лещинського клопотів вистачає, навіть коли він уже, так би мовити, «відпочиває на пенсії». Здавалося б, усе під контролем, та чомусь налагоджений механізм дбайливо виплеканої імперії почав давати збої.
 Свідомо чи мимовільно хтось насмілився посягнути на мирне буття шанованої людини? Відповідь на це запитання вельми потішить допитливого читача. Чи, навпаки, змусить задуматися. Адже в романі відомого київського журналіста Володимира Коскіна «Містифікатор» в детективну фабулу дуже майстерно вплітаються сумні сторінки не надто далекої історії, а дотепне змалювання кримінального світу віртуозно доповнює трагізм доль головних героїв.

 Лис В. Щоденники Ієрихар: роман. Ваза: повість.- Тернопіль:  Богдан, 2013. -160 с. (Серія: Горизонти фантастики.)

Світлана Ігорівна – звичайна вчителька літератури у забутому Богом селі Загоряни. Троє дітей, чоловік-невдаха, неозорі городи, школа… Здається, усе надто банально і просто. Якби ж то не дивні сни та відчуття на межі божевілля, якби ж то не раптове осяяння – «То хто ж я насправді? Хто живе в мені?». І відповідь: «Ієрихар. Насправді я – Ієрихар, мешканка Трамедіону, астробіологічний космодослідник, супермагістр, наймолодший в історії планети автор наукового закону».
Перетворення і перевтілення, запитання і відповіді, бажання та обов´язок сплелися у єдиній душі та двох тілах жінки. Хто переможе у ній? Любов чи безсмертя?

 Матіос, М. Кулінарні фіглі -  Львів: ЛА «Піраміда», 2011. – 208с.: іл. 

«Кулінарні фіглі» це оновлене видання «Фуршету від Марії Матіос». Це здоровий гумор і міні-енциклопедія сімейного життя самодостатньої жінки, якя знає, що сміх і смачна кухня уміють підтримати здоровий дух у тілі людини так само, як нахитрі знання неписаних законів і народних звичаїв, свого і чужого минулого.
 


Медвєдєв О. Фатальний рейс "Карелії": роман.- К.:ТВО "Гамазин", 2006.-320 с.

Як часто в морі тонуть кораблі? Частіше, ніж хотілося б. А ви ніколи не замислювались, чому вони тонуть? Адже конструкція судна пропахована аж до найменшого гвинтика за допомогою сучасних технологій. Сучасна навігація мажує із фантастикою, а квіліфікація моряків постійно підвищується. Отже, вірогідність катастрофи зведено практично до нуля. Відповідь на це питання проста: всьому виною наркотики, які перевозять через кордон запаяними у корпус корабля. Виявляється, це бдобре спланований і надзвичайно вигідний бізнес. Про всі тонкощі та небезпеки такого бізнесу знає колишній полковник міліції Олександр Медведєв. Адже колись він розслідував подібну справу. А згодом написав роман.

 Ірен Роздобудько. Все, що я хотіла сьогодні. — Харків: КСД, 2013

 Сьогодні вона дізналася, що цей сонячний день – останній у її житті. Досі Мирослава переймалась простими побутовими турботами: дім, робота, чоловік… Чи наважиться вона хоча б тепер повернути жадане й давно забуте відчуття справжнього щастя? Як їй прожити свій останній день?
До книги також увійшов новий твір “Лікарняна повість”: оптимістична історія про те, як почати цінувати найдорожчий Божий дар – здоров”я, як довіритись тим, хто робить свою справу, і як почати життя заново.
 Самарка А. Смак заборони: роман.-К.: Зелений пес,2007.-352 с.
Героїня роману - дівчинка-підліток. Назвати її сучасною Лолітою було б надто банально. Образ зрілого чоловіка, який спокусив її, злився в дівчинки з неповторною красою кримського селища, в якому вона зростала, формувалась як тонка, поетична натура. Отже, й переживання її на тлі кримських пейзажів попри весь свій зовнішній цинізм дуже хвилюючі. 


Шовкович С.І. Вершина: оповідання.- Луцьк:ВАТ "Волинська обласна друкарня", 2009.-80 с.

Автор багато подорожував по світу, багато бачив, але найбільше йому до вподоби сільське життя. У цій книзі він розповідає про одну дружню, працьовиту,  чесну родину. Про те, як вона крок за кроком , долаючи різні перепони, йшла до своєї мети. Простою мовою описано не лише життєві будні селян, наповнені працею, а й свята, які були невід'ємною частиною їхнього життя.

Запрошуємо до бібліотеки!

Немає коментарів:

Дописати коментар