вівторок, 5 квітня 2011 р.

Народний гуморист і сатирик.

     Є люди, які живуть і після смерті у своїх справах. Вони невмирущі, бо залишили після себе добрий слід. Таким був Михайло Хижко, що прославив рідний край поетичним словом. Його по праву називають волинським сміхотворцем. З-під пера сатирика вийшло чотири збірочки, одна - після смерті.
     Михайло Дмитрович розумів: сміх - це справа серйозна. Ось і став збирати живі іскриночки в народі. Слухав цікаві історії між людьми, щоб потім вони заграли всіма барвами в його сатиричних мініатюрах. Свідченням непересічних талантів була поява імені в антології "Українська байка". яка веде родовід жанру від Григорія Сковороди.
    Наш земляк притягував до себе людей багатим внутрішнім світом. Його твочою лабораторією було поле, купе вагона, школа, магазин. Байки, гуморески. фейлетони М.Хижка любили, передавали із вуст в вуста.
    В той час не було видання, чи то місцевого, чи республіканського, яке б не друкувало його творів.
    Михайло Хижко дуже любив дітей, бував в школі, дитсадку. Більше 20 загадок подарував дітям, а дитяча збірочка "Загадки з бабусиної грядки" стала для малечі улюбленою.
   Селищна бібліотека була його творчим місцем - він тут писав, друкував написане. Нині в бібліотеці зібрано весь творчий доробок поета-гумориста. Читачі люблять його книжки, вчителі використовують у проведенні літературних вечорів, ранків.
        З життєвим шляхом Михайла Хижка читачі знайомляться, гортаючи альбом. Тут є відгуки наших волинських поетів В.Простопчука, І.Чернецького, П.Маха.


        Василь Гей, зокрема, присвятив такі слова: "У Голобах живе мудре, дотепне слово М.Хижка, яким продовжував кращі традиції українського гумору. А найголовніше - його слово звучить в устах дітей, яким у майбутньому творити добро для рідної землі".
       4 квітня, в день народження поета-гумориста, в бібліотеці була проведена літературна година " Народний гуморист і сатирик", при підготовці до якої була оформлена книжкова виставка "Михайло Хижко: поет - гуморист". Запрошена в бібліотеку дочка М. Хижка, Валентина, прочитала кілька батькових гуморесок, поділилася із спогадами про батька.


        Про доброту, доброзичливість поета, який так багато зробив для людей, хочеться сказати словами самого Михайла Хижка:
                                                 Дозвольте всім міцно
                                                 Потиснути руки,
                                                 Зміцнілі в труді, золоті.
                                                 Хай приклад із Вас
                                                 Беруть діти і внуки,
                                                 Долають вершини круті.
                                                 Щоб небо над нами
                                                 Дзвеніло піснями -
                                                 Не вибухом атомних бомб,
                                                  Всіх щиро вітає,
                                                 Всім щастя бажає
                                                 Михайло Хижко із Голоб.

Немає коментарів:

Дописати коментар